Для дітей старшого дошкільного віку
Вітаю вас, малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (07.08.-11.08.) - "Різнобарвний світ природи України"
Бережіть природу - наш рідний дім!
Вітаю вас, любі діти та шановні батьки!
Тема цього тижня ( 30.06 - 04.07) - "Українські народні музичні інструменти"
Українці - одна з наймузичніших та найспівучіших націй у світі. Саме музичні інструменти є яскравим показом надзвичайно глибокої музичної культури українців. Своїм корінням українські народні музичні інструменти сягають ще часів Київської Русі. Вони змінювались впродовж століть відповідно до змін у культурі, побуті та звичаїв. Так поступово вони набули національних ознак.
Гарного всім тижня!!!
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (23.06-27.06) - "Свято Івана Купала"
Щороку, 24 червня, відзначається свято Івана Купала, або як ще його називають, свято Купайла. Це свято прийшло до нас із давніх часів та оспівує природу, сонце і воду. Щороку українці беруть участь у різних гуляннях, пов'язаних із цим святом: танцюють хороводи, плетуть вінки, стрибають через багаття та збирають цілющі трави. З самого ранку вважається важливим викупатися, щоб очистити тіло і помисли на весь рік. Потім купатися на Івана Купала було небезпечно - вважалося, що русалки можуть потягти на дно. Також наші предки забороняли рідним ходити в ліс, щоб ті не заблукали в цей магічний день.
В цей день люди приймали участь в різноманітних іграх та забавах. В яких саме - ви дізнаєтесь із відео.
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 16.06 -20.06.25) - "Дитячий фольклор"
Дитячий фольклор допомагає дітям зрозуміти життєві ситуації, стереотипи поведінки, а також сприяє соціальній адаптації. Тож пропонуємо цікаву гру "Казкова нерозбериха" за поданним посиланням
https://learningapps.org/display?v=pn8xnrobj25
Вітаю вас, маленькі чомусики та шановні батьки!
Тема цього тижня ( 09.06 - 13.06) - "Лялька-мотанка"
Вітаємо любих дітей та шановних дорослих з початком літа!
Малята, на цьому тижні ми продовжимо говорити про народні іграшки. І сьогодні більш детально ми дізнаємося про яворівські іграшки. Яворівські майстри не люблять, коли їхні витвори називають іграшками. Вони стверджують, що це не іграшки, а забавки, оскільки покликані забавляти, бавити, заспокоювати. При всій своїй простоті ці забавки мають дивну притягальну силу і є чимось більшим, ніж іграшка. Їх наділяють властивостями оберега. Цьому служить і матеріал, з якого їх роблять - осика, яка має властивості відганяти все лихе, і розпис - вербівка: мазки нагадують вербові листочки, і кольори, що вселяють радість. Споконвіку у яворівській забавці домінували три кольори довкілля: червоний - колір квітів та ягід, зелений - колір дерев і трав, та білий - як молочні озера на світанні. Пізніше ще додали яскраво жовтий - колір сонця. Його використовують як фон, що підсилює інші кольори.
Запрошуємо малят дізнатися про цікавинки Яворівської іграшки.
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 26.05-30.05.24) - "Виставка народної іграшки"
❗Чекатиму на ваші фото та відео
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (06.05-10.05) "Пий водицю із чистої криниці"
Малята, на цьому тижні ми ознайомимось із старовинною українською криницею. Старовинні криниці були різні за формою - круглі та квадратні. Зроблені вони були з каміння або з дерева. Копали криниці не в будь-якому місці. У давнину жили люди, які знали, де шукати воду. Вони ходили селом та шукали місце, де можна було копати криницю. Там, де росла густа і зелена трава, він прикладав вухо до землі та слухав, чи шумить вода. І там, де було чути шум води і копали криницю. Є такий народний вислів: "Добра криниця - чиста водиця". Вода з криниці дуже чиста та смачна, але вона дуже холодна, тому що набрана з підземного джерела. Місце, де є вода не можна забруднювати. Воду необхідно берегти, щоб її вистачало на багато поколінь.
Тема цього тижня ( 28.04 - 02.05) - "Мамина колискова"
Колискові пісні-це твори, які сповнені магією слова, музики. Це світ, в якому дитина живе-її дім, родина. Колискова-це джерело, яке поповнює нас почуттям краси, добра, музики. Слід зазначити, що колискова пісня займає значуще місце у вихованні почуття любові до рідних, шанобливе ставлення до них. Глибокі почуття і ніжність матуся передає лагідними словами, називаючи дитя пташеням, квіточкою. Вважалося, що саме за допомогою заколисуючих пісень, маленька людина починає пізнавати навколишній світ. Адже це перша пісня в їх житті, виконана виключно для них з любов`ю і ніжністю та знайомить малюка з образами тварин, казкових персонажів. Колискові пісні-особливі. У них багато любові до дитини, щирого піклування про немовля.
Теплих посмішок та радісних емоцій на весь тиждень!
Вітаю вас, маленькі розумнички та шановні батьки!
Тема цього тижня ( 21.04 -25.04 - "Розмалюю писанку, розмалюю"
Малята, цієї неділі ми святкували одне з найбільших та найшанованіших християнських свят - Великдень. Ще його називають Воскресіння Господнє, тому що в цей день воскрес Ісус Христос. До цього дня люди готуються заздалегідь: прибирають в хаті, печуть паски та красять яйця. На це свято люди дарують одне одному подарунки - розписані, фарбовані яйця. Писанка - це символ пробудження землі, символ Великодня. Найчастіше на писанках зображували сонце, зірки, квіти. Фарби для розпису робили з коренів та кори дерев, використовували різні рослини. З часом яйця стали прикрашати гарним орнаментом. Розписані яйця називають писанками, а фарбовані - крашанками.
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (14.04-18.04) - "Вже недалечко червоне яєчко"
Вітаємо з новим днем діток та батьків!!!
Тема цього тижня (07.04.-11.04) - "Косівський розпис"
Малята, на цьому тижні ми познайомимося ще з одним різновидом розпису кераміки - косівським розписом. Ця техніка названа від імені Косова - невеликого містечка в Івано-Франківській області. Стилістика косівського розпису розвинулася з традицій оформлення гуцульської кераміки. В околицях карпатських сіл знаходили багаті поклади натуральної глини, тому гончарство було одним з найпоширенішх в регіоні промислів. Технологія декорування карпатської кераміки - унікальна і не має аналогів в світі. Спочатку виріб, покритий білою глиною, обпалюють в печі, потім розписують, покривають прозорою глазур'ю і випікають знову. Косівський розпис впізнаваний завдяки особливому колориту і графічним мотивам. Майстри використовували обмежену кількість кольорів: білий, зелений, різні відтінки коричневого, рідше зустрічаються вкраплення синього кольору. У техніці косівського розпису оформлюють посуд і предмети побуту, дитячі іграшки, сувеніри, декоративні плитки.
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (31.03.-04.04) - "Опішнянський глечик"
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 24.03-28.03.24) - "Опішнянський посуд"
Вітаю вас, маленькі чомучки та шановні батьки!
Тема цього тижня ( 17.03 -21.03) - "Віночок.Чарівна палітра"
А зараз запрошую пограти в дидактичну гру "До віночка квіточка-кольорова стрічечка"".
Пропоную консультацію для батьків "Квіти українського віночка".
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (10.03-14.03) - "Віночок -оберіг дівочий"
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 03.03-07.03.24) - "Маленьким дітям про великого Кобзаря"
Щороку, 9 березня, весь світ відзначає річницю з Дня народження видатного поета та художника - Тараса Григоровича Шевченко. Він є гордістю і натхненням українського народу. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію народу, а люди будуть щасливі. Знаменною подією в історії українського народу є вихід з друку збірки Тараса Григоровича "Кобзар". І хоча Тарас Григорович Шевченко жив давно, наш народ пам'ятає, шанує та любить його і до нині.
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 24.02-28.02.25) - "Дітям про Лесю Українку"
Рада вас вітати, хлопчики й дівчата, а також шановні батьки!
Тема цього тижня ( 17.02-21.02) - "Одяг з бабусиної скрині"
Сьогодні ми завітаємо на гостини до бабусі та розглянемо одяг, який бабуся зберігала у своїй скрині все життя
!!! Я з нетерпінням чекатиму світлини вашої поробки.
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 10.02-14.02.25) - "Виший, мамо, сорочку"
Сьогодні ми поговоримо з вами про вишиванку. Вишиванкою називають сорочку, прикрашену вишивкою. Для кожного регіону України властиві свої візерунки, орнаменти і символи у вишиванках. Також, в залежності від регіону, поширені різні кольори ниток для вишивання. Вишиванка - це набагато більше, ніж вбрання. Вишиванка здавна була гордістю українців, і не меншим приводом для гордості вона є і сьогодні. Вишиванку заведено вважати оберегом, культурним кодом, символом України, нашою гордістю.
Перегляньте пізнавальне відео про сорпчку-вишиванку з різних регіонів України
https://learningapps.org/watch?v=p2p9gd2x524
А зараз музично-дидактична гра "Різнокольорова вишиванка"
Доброго ранку усім, і дорослим, і малятам!
Тема цього тижня (03.02 - 07.02.2025) - "Рушники ви мої, рушники"
Продовжуємо ще більше дізнаватися про рушники, які здавна були оберігом української родини, символом вірності, любові, долі. Традиційний український рушник супроводжував людину впродовж всього життя.
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (27.01-31.01) - "Рушники - скарби народні навіки"
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 20.01-24.01.24) - "День Соборності України"
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня ( 13.01 - 17.01.) - "Рушничок-грайлик"
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 06.01-10.01.25) - "Мандрівка бабусиною світлицею"
Сьогодні ми з вами будемо подорожувати у минуле та побачимо, яка була українська хата (ще її називали світлиця), познайомимось з українським побутом, старовинними предметами, оберегами.
Рада вас вітати, хлопчики й дівчата, а також шановні батьки!
Тема цього тижня ( 30.12 - 03.01.) - "Свято Водохреща"
6 січня в Україні відзначається останнє свято різдвяного циклу - Хрещення Господнє (Водохреща). Водохреща - це день, коли православні вшановують Хрещення Іісуса Христа. Цього дня вода в водоймах набуває надзвичайної, цілющої сили. Хрещенська вода здатна вилікувати від хвороб, надати сил і спокою. Ще одним священним оберегом цього дня є свічка, яку приносять з церкви та запалюють впродовж року, щоб очистити оселю від усього поганого.
Тож давайте дізнаємось більше про походженння та народні традиції святкування цього свята.
Веселих зимових свят!
Вітаю вас, любі малята та шановні батьки!
Тема цього тижня (23.12-27.12) - "Родинне свято. Різдвяний вертеп"
25 грудня весь світ відзначає велике свято - Різдво Христове. Тож я вітаю всіх зі святом! Христос народився! Славімо його!
Тож ще раз вітаю всіх з Різдвом Христовим! Нехай у вашій родині панує злагода та любов, а Різдвяні янголятка принесуть мир та перемогу в нашу рідну Україну.
Вітаю вас, маленькі розумнички та турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 16.12-20.12.23) - "Традиційні зимові свята України"
Рада вас вітати, хлопчики й дівчата, а також шановні батьки! Тема цього тижня ( 09.12-13.12.) - " День української хустки".
!!! Я з нетерпінням чекатиму світлини вашої поробки.
Вітаю вас, маленькі чомучки та шановні батьки!
Тема цього тижня ( 02.12.-06.12.) - "Свята нашої родини. Святий Миколай"
!!! Я з нетерпінням чекатиму світлини вашої поробки.
Малята, а що ж дарує Святий Миколай діткам? Про це ви дізнаєтесь, коли пограєте в дидактичну гру.
Рада вас вітати, хлопчики й дівчата, а також шановні батьки!
Тема цього тижня (25.11.-29.11) - "Славетне місто Запоріжжя "
Запоріжжя - це місто, що було легендою ще задовго до того, як стало колискою козацтва. Це тут проходив славнозвісний "коридор" для торговців і мандрівників усіх народів. Запоріжжя - місто на Дніпрі. Колись давно на цьому місці була заснована фортеця, яка отримала назву Олександрівська, через що наше місто називалося Олександрівськ. Але згодом було перейменоване у Запоріжжя, тому що стоїть на Дніпрі, де були і є великі каміння, які називали порогами, тобто місто за порогами. Звідси і назва - Запоріжжя.
Пропоную консультацію для батьків "Виховуємо патріотизм, починаючи з малої батьківщини - рідного міста".
Наші щирі вітання любим малятам та дорослим!!!
Тема цього тижня ( 18.11-22.11.2024) - "Веселий ярмарок українських страв"
Народна кухня України - така ж культурна спадщина, як мова, література та мистецтво. Це неоціненний здобуток, яким можна пишатися, який не слід забувати. Наші пращури готували з того, що було під рукою, з того, що росло на городі. Багато страв готували у печі — варили різні каші, борщі, пекли картоплю, випікали хліб і пампушки та смажили м'ясо.Сьогодні ви дізнаєтесь про українські народні страви, які готували ваші прабабусі, готують зараз бабусі та мами.
Вареники вважаються однією із найвпізнанішою українською стравою. Це - частина українського фольклору. Начинка вареників може бути різноманітною: і сир, і овочі, і ягоди, і м'ясо. Тож сьогодні наші варенички будуть із вишнями.
________________________________________________
Вітаємо малят та всіх дорослих із новим днем, новим тижнем.
Тема цього тижня ( 11.11-15.11.2024) - "Зацвіла у лузі червона калина"
Українці споконвіку любили калину. Садили її біля хати, у садку, над річкою, у полі. Калина любить сонце та українську землю. Її червоні кетяги видно здалеку. Про калину складають пісні та легенди. Є таке прислів”я:” Без верби та калини нема України!” Калина є символом чистоти та вірності. Дівчата прикрашають нею весільні вінки. Вишивають калину на святкових жіночих сорочках. Калина на рушнику - символ неперервності сімейного життя. Калина – символ України!
Бережіть калину - символ мужності і незламності духу в боротьбі за незалежність рідного краю.
Шлемо ранкові вітання дорослим і малятам!
Тема цього тижня ( 04.11- 08.11.2024) - "Верба та калина-рослини-символи України "
У кожного народу є свої рослини-символи. З цими споконвічними символами пов'язане все життя народу. "Без верби та калини нема України" - каже образне народне слово. Ми з вами живемо в той чаВерба і калина - одні з найулюбленіших рослин українців.с, коли відроджується все, що було забуто роками. Калинові кущі саджали біля колодязів, щоб вода була здоровою та смачною. Навесні дівчата прикрашали коси калиновими квітами. А коли достигали калинові ягоди, їх вішали попід стріхою. Вербу ж висаджували на городі та біля ставків. Вона оберігала джерельця та річки від замулювання. Гілкою верби визначали в якому місці можна копати криницю, рибаки намагалися ловити рибу поблизу місця, де над річкою схилилася верба.
Сьогодні на занятті вивчимо з дітьми вірш Я.Скидана "Калина"
До малювання підготуйте: - фарби, серветку, пензлик; - листочок з калини, склянку з водою;
- та свої талановиті рученята
Починаємо малювати червону калину.
Вітаємо наших маленьких розумників та розумничок, а тако ж їхніх батьків!
Тема цього тижня ( 28.10-01.11.2024) - "Державні символи України"
Доброго ранку і дорослим, і малечі !!! Нехай цей день розпочнеться з посмішки !!!
Тема цього тижня ( 21.10-25.10.2024) - "Моя Батьківщина"
Сьогоднішня наша зустріч буде про нашу Батьківщину - рідну Україну. Її неосяжні простори підкорюють серця мільйонів людей не тільки нашої країни, а й туристів, що приїжджають з усього світу. Де ще знайдеш такий соковитий колорит мальовничих куточків природи, кришталево чисті джерела та озера, родючі землі, промислові міста. Наші люди працьовиті та хлібосольні. Людська доброта - символ нашої Батьківщини.
Вітаю, мої любі хлопчики й дівчата, а також турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 14.10-18.10.24) - "Козацькому роду нема переводу"
Українські козаки – славетні лицарі, мужні воїни. Вони залишили вагомий слід в нашій історії, з ними пов’язано і багато цікавих легенд, переказів. Також козаки славилися своїми шароварами, вмінням вправно їздити на конях та співати козацьких пісень.
Після невеликої перери пропоную разом з родиною взяти участь у вікторині "Козацькі розваги"
Вітаю вас, маленькі чомусики та дбайливі батьки!
Тема цього тижня (23.09-27.09) - "Хліб усьому голова".
Втомилися? Час трішки порухатись під веселу руханку "Паляниця".
Рада вас вітати, хлопчики й дівчата, а також шановні батьки!
Тема цього тижня ( 16.09-20.09.24) - "Моя родина"
Сім'я - це невід'ємна частина кожної людини. Тож давайте разом вчитися любити, шанувати та поважати членів своєї родини.
Цікаво, чи знаєте ви , про що мріють ваші батьки? Пропоную дізнатися про це та пограти в дидактичну гру.
Гарного настрою та мирних днів!
Вітаю, мої любі хлопчики й дівчата, а також турботливі батьки!
Тема цього тижня ( 09.09-13.09.24) - "Подорож українськими народними казками"
До нової зустрічі!
Коментарі
Дописати коментар